دیر و دور

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

۲ مطلب در مرداد ۱۴۰۲ ثبت شده است

رنج معانی

جمعه, ۲۷ مرداد ۱۴۰۲، ۱۱:۴۶ ب.ظ

می‌دانی رفیق؟ دردناک‌ترین چیزی که دنیای مدرن از ما گرفته، مفهوم است. ذات واژه‌ها. اصالت محتواها. هرچه بیشتر از این افسون پوک‌کننده سر درمی‌آوری، بیشتر ازش متنفر می‌شوی. ویروس کثیفی که در تمام معانی نفوذ کرده. تعجب نکن اگر واژه‌ها از معنی خالی شده‌اند. تعجب نکن اگر مفاهیم به ضد خود تبدیل شده‌اند. صلح. حقوق بشر. آزادی. برابری. عدالت. هنر. مدت‌هاست با چراغ گرد شهر می‌گردم. مدت‌هاست همه‌جا پر از دیو و دد است. مدت‌هاست از هیچ فیلمی لذت نمی‌برم. مدت‌هاست هیچ موسیقی‌ای سر ذوقم نمی‌آورد. سرتاپای جهان را لجن گرفته. لجن سرمایه‌داری. لجن دنیای مدرن. اصطلاح تکراری این روزهایم شده «لعنتی، این هم نبود!» 

روز خبرنگار

سه شنبه, ۱۷ مرداد ۱۴۰۲، ۰۲:۴۲ ب.ظ

من این حجم از تحویل‌گرفتن و تبریک به خبرنگارها رو نمی‌فهمم. مجاهدان! قلم‌های آگاه! فلان و فلان. مشاهده‌ی من می‌گه بالای نیمی از این جماعت پرادا و پرادعا هستن. کارت‌هدیه‌بگیر. باندباز. کم‌فهم و بی‌سواد، اما بسیار مغرور و متوهم. من یه چیزی می‌دونم که تو نمی‌دونی! حال‌به‌هم‌زن. جمع‌های مثلا صمیمی ولی درحقیقت آلوده به روابط عق‌آور. سفارشی‌نویس. 

خلاصه که فی کل واد یهیمون. و انهم یقولون ما لایفعلون. الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و ذکروا الله کثیرا و الی آخر، که من خیلی انگشت‌شمار دیده‌م.